Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

V kabíne futbalistov Slovana je poriadne dusno. Tréner Weiss dal klubu ultimátum. Buď odídu hráči alebo on

Tréner futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss starší. ZDROJ: TASR - Pavel Neubauer

BRATISLAVA – Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v 21. kole Fortuna ligy na pôde FK Pohronie 4:3, hoci po polčase prehrávali 0:3. Stretnutie vyvolalo v kabíne slovenského majstra poriadne dusno a po zápase si tréner Vladimír Weiss nebral servítky pred ústa a dal klubu jednoznačné ultimátum, ktoré sprostredkovala oficiálna stránka bratislavského Slovana.

“Prvý polčas bol z našej strany úplná katastrofa a hanebný výkon pre Slovan. Po prestávke sme zvrátili prakticky prehratý zápas. Mužstvo bojovalo a chcelo zvrátiť vývoj, čo sa nám podarilo a odchádzame s tromi bodmi, čo je pre nás dnes najdôležitejšie. Pre mňa je oveľa dôležitejší fakt, že niektorí hráči nemajú v Slovane čo hľadať, pretože to, čo predviedli v prvom polčase, nemá so Slovanom ako klubom nič spoločné. Tri body sú pre nás dobré, bola to naša povinnosť. Súperovi gratulujem k prvopolčasovému výkonu, bojoval, bol aktívny, ale my sme hrali tragicky,” začal hodnotenie tréner Weiss.

“Pre mňa ako trénera to bol možno najpoučnejší zápas v kariére, z ktorého sa musia vyvodiť dôsledky, pretože takto hazardovať s prácou, ktorú v klube robíme, sa nedá. Niektorí hráči si mysleli, že klub je tu pre nich, a nie oni preň. Nemôže tu vládnuť hráčska anarchia, že niektorí si doslova robia, čo chcú. Slovan vytvára hráčom nadštandardné podmienky. Možno okrem tréningových podmienok, ktoré nemáme také dobré ako napríklad Dunajská Streda, majú hráči vo všetkom vytvorené nadštandardné podmienky o 300, 400 či 500 percent viac než v ostatných kluboch. Prístup niektorých je však tragický. Tu sa musí hrať pre klub, Slovan je značka, má svoju históriu. Z dneška musíme vyvodiť dôsledky a nezaujíma ma, kto má podpísaný aký dlhý kontrakt. Niektorí hráči teda odídu, aj keď podpísali troj či štvorročné zmluvy. Budeme sa ich snažiť predať. Nebudem menovať, nebudem šiť horúcou ihlou. Musíme si to premyslieť, no ja mám v hlave upratané a viem, čo potrebuje Slovan teraz a čo v lete. Ak sa ich klub rozhodne v mužstve ponechať, tak odídem ja,” skonštatoval po zápase Weiss a dodal.

“Samozrejme som rád, že mužstvo v druhom polčase zabralo a hráči, ktorí majú ku klubu vzťah, sa vydali na 150 percent, cez emóciu zvrátili vývoj duelu. Cez prestávku bolo dôležité rozmýšľať a striedať, boli tam emócie, na ktorých som chcel hráčov pripraviť do druhého polčasu. Už to bola viac-menej taká ľudská rozprava, viac o emócii. Hovoril som, že zápas sa ešte dá zvládnuť, keď mohlo dať Pohronie za polčas tri góly, môžeme dať tri aj my, či prípadne štyri. Potvrdilo sa to, hráči, ktorí majú radi tento klub, išli v druhom polčase na dno síl. Mali sme veľa šancí, aj súper mal ešte jednu, ale chceli sme vyhrať a to je pre nás momentálne podstatné. Pre mňa ako trénera i ako človeka to bol veľmi poučný zápas,“ povedal tréner Slovana Vladimír Weiss.

FK Pohronie – ŠK Slovan Bratislava 3:4 (3:0)

Gól: 3. Ožvolda, 18. a 41. J. Mihálik (oba z 11m) – 49. Green, 54. Šaponjić, 62. Kashia, 64. Weiss. Rozhodovali: Prešinský – Vorel, Kmec. ŽK: Pajer, Fofana – Abena, Pauschek, Weiss st. (tréner). Diváci: 570.

Pohronie: Slančík – Štrba, Kapor, Klabník, Šimčák – Pajer – Blahút, Ožvolda (84. Ladji), Bangala (59. Steinhübel), J. Mihalík (67. Šmatlák) –Fofana
Slovan: Ružinský – Pauschek, Kashia, Abena (46. De Marco), Vojtko – Rabiu, Agbo (46. Mustafič) – Barseghjan (46. D. Hrnčár), Adler Da Silva (46. Green), Weiss ml. (90+1 Božikov) – Šaponjić.