Regióny Bratislava

VAROVANIE Mamičky, pozor! Tento výrobok svojim DEŤOM určite NEDÁVAJTE

Pozor na nebezpečný výrobok. Ilustračný záber. Zdroj: FB/Polícia SR

BRATISLAVA – Hygienici našli nevyhovujúci mikrobiologický ukazovateľ v dojčenskej mliečnej výžive z bielkovín kozieho mlieka v prášku. Nachádza sa v ňom patogén Cronobacter sakazakii, ktorý môže spôsobiť závažné ochorenie. Uvedený výrobok sa ešte môže nachádzať u nás na trhu.

 

“Úrad verejného zdravotníctva SR v spolupráci s dotknutými regionálnymi úradmi verejného zdravotníctva overuje prítomnosť uvedeného výrobku na trhu v SR,” priblížil hlavný hygienik SR Ján Mikas. Odporučil spotrebiteľom, aby ho nekupovali, už zakúpené výrobky nepoužívali a prípadne ich vrátili späť na mieste predaja.

Výrobok určený pre dojčatá do veku šiestich mesiacov bol podľa Mikasa vyšetrený v akreditovanom laboratóriu regionálneho úradu verejného zdravotníctva. Vysvetlil, že nájdený patogén môže spôsobiť závažné ochorenie. Keďže došlo k porušeniu kritéria bezpečnosti potraviny, sťahuje sa z trhu. “Uvedený výrobok bol ÚVZ SR nahlásený do systému rýchleho varovania pre potraviny a krmivá (RASFF),” doplnil Mikas.

Nevyhovujúca počiatočná dojčenská mliečna výživa z bielkovín kozieho mlieka v prášku má názov ‘Naše mléko 1’, výrobcom je Goldim, Michelská 18/12a, 14 000 Praha 4, ČR. Dátum minimálnej trvanlivosti výrobku je 31. októbra 2023, šarža L430.