VÝRAZNÁ ZMENA POČASIA! Čaká nás ochladenie a DÁŽĎ: Vráti sa ešte BABIE LETO?

SLOVENSKO – Slováci sa uplynulé dni tešili z tepla a slnečných lúčov. Na to, že je koniec septembra, bolo počasie veľmi ideálne. Najbližšie dni, a to konkrétne už zajtra, nastane výrazná zmena. Budeme vyťahovať zo šatníkov kabáty?

Koniec mesiaca sa niesol v duchu teplého a relatívne stabilného počasia. To sa už od soboty (30. septembra) zmení. Dnes je posledný deň, kedy je na našom území príjemných +28 °C. Sobotňajšie ráno sa začne ochladzovať. Ako píšu meteorológovia z imeteo.sk, môže za to studený front, ktorý v ranných hodinách prinesie zrážky predovšetkým na západné, severozápadné a severné Slovensko.

„V priebehu dňa sa bude studený front presúvať ďalej smerom na východ a popoludní sa zrážky objavia predovšetkým na severe a vo východnej časti nášho územia,“ píšu meteorológovia.

Toto ochladenie však nebude stabilné, ale premenlivé. Už v sobotu večer sa na západe Slovenska môže oblačnosť zmenšovať, dokonca môže vyjsť slnko. Pocitovo však bude chladnejšie. Tepoty môžu klesnúť až o 6 až 7 °C.

V nedeľu sa počasie opäť umúdri. Nadpriemerné teploty ale nečakajte. Dobrou správou je, že teploty na začiatok októbra budú viac než vyhovujúce a budú sa šplhať nad 20 stupňov.

Viac o téme: babie leto, meteorológovia, ochladenie, počasie, podnebie, predpoveď

Súvisiace články