Regióny Bratislava Top

ZÁHADA zrazeného tvora na okraji Bratislavy: Jeho pôvod určia až testy DNA

Zdroj: tvnoviny.sk

BRATISLAVA – Stalo sa to v pondelok ráno v mestskej časti Jarovce. Na cesta stál tvor, ktorého v hlavnom meste bežne nevidieť. Skončil však pod kolesami auta. Privolaní policajti, poľovníci či ochranári zo Slobody zvierat nevedeli určiť, o aké zviera ide. Jedno však povedali s istotou: ,,Pes to nie je.” Záhadné zviera sa podobá na chráneného vlka, ktorého v hlavnom meste nevideli už celé roky. Či sa podozrenia potvrdia, ukážu až testy DNA.

 

Záhadná smrť na Viedenskej ceste v Jarovciach rozvírila medzi Bratislavčanmi obrovské dohady. Tvor, ktorý skončil pod kolesami auta, totiž nevyzeral ako zatúlaný domáci miláčik. Na druhej strane, vodič nevedel s istotou určiť, aké zviera to zrazil. Na miesto preto otrasený muž privolal mestskú políciu. Aj tá bola pri identifikácii zvieraťa krátka. ,,Mestskí policajti následne kontaktovali príslušné poľovné združenie i Štátnu ochranu prírody, nakoľko nebolo možné jednoznačne určiť o aký druh (zrazenej) zvery sa jedná,” povedala pre Zoznam.sk hovorkyňa Mestskej polície hlavného mesta Barbora Krajčovičová. 

 

Pôvod zvieraťa odhalí až pitva. Zdroj: tvnoviny.sk

Dĺžkou tela či mohutnými labami pripomínalo mŕtve zviera skôr vlka alebo šakala. ,,Medzitým sa na miesto dostavili aj pracovníci Slobody zvierat, ktorí sa postarali o odovzdanie zrazeného zvieraťa pracovníkom Štátnej ochrany prírody,” doplnila hovorkyňa mestskej polície. V súčasnosti sa mŕtve telo ešte stále záhadného tvora nachádza v mraziarenskom boxe. To, či ide o vlka alebo šakala ukážu až testy DNA. Vzorky už majú aktuálne v rukách odborníci.

V prípade, že by sa potvrdilo, že ide skutočne o chránenú šelmu, išlo by o kuriózny prípad. Tieto zvery sú zväčša plaché, dravé a bojovné. Ich prirodzeným prostredím sú lesy a nie ulice mestských častí rušného mesta. Od psov sa odlišujú prevažne užšou hruďou a dlhšími končantinami.

Policajti, ochranári ani poľovníci nevedeli na mieste určiť, o aké zviera ide. Zdroj: tvnoviny.sk

Mohlo by vás zaujímať: