Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

Záhadné ZMIZNUTIA DETÍ! Malý Ľubko sa hral pred panelákom, školáčka Timka išla k babičke: Zúfalé rodiny ich viac NEVIDELI! Čo sa stalo?

Zdroj: FB/Polícia SR, úprava regiony.sk

SLOVENSKO – Nádej zomiera posledná. Tak začínajú statusy polície, ktorá v posledných dňoch opäť zverejnila staršie prípady nezvestných detí. Ich rodiny stále v hĺbke srdca dúfajú, že svoje milované ratolesti ešte uvidia. Niektoré deti sú však nezvestné už desiatky rokov a pátranie po nich už zastavili.

Chlapec  odišiel z domu a viac nevideli. Vtedy 16-ročný Ivan Kovačič z Prešova mal naposledy oblečené čierne rifle, čierne tričko s nápisom NIRVANA a bordovú mikinu s kapucňou. Je nezvestný od 03.04.2003 kedy odišiel z miesta trvalého bydliska a domov sa už nevrátil, ani nepodal o sebe nikomu žiadnu správu.

Zdroj: FB/Polícia SR

15-ročná študentka to už mala domov na skok

Ďalšou dlhodobo nezvestnou je aj Timea Nagyová, ktorá zmizla pred 22 rokmi, keď mala iba 15 rokov. Krásnu študentku videli naposledy v roku 2002 na ceste z Trebišova do Viničiek. Domov to mala len na skok, pričom ju na autobusovej zastávke čakala babička. Tam však už Timea už neprišla. Jej školskú tašku s občianskym preukazom a cestovným pasom našli pohodenú pod železničným mostom Viničky.

Timea Nagyová. ZDROJ: Polícia SR

Obeť sériového vraha?

Pred pár dňami to bolo presne 30 rokov, čo naposledy videli Stanislavu Chlebcovú. 6. apríla 1994 sa vtedy len 17-ročná Stanislava nevrátila z veľkonočných prázdnin do resocializačného zariadenia v Zlatých Moravciach. Keby vedela, aký osud ju po tomto rozhodnutí čaká, zrejme by sa rozhodla inak.

Mladé dievča sa nechalo nalákať do Talianska, kde mala piecť pizzu, no namiesto toho sa stala obeťou obchodu s bielym mäsom a robila prostitútku. Neskôr nasvedčovali dôkazy tomu, že by mohla byť jednou zo zavraždených žien sériového vraha. Jedného dňa, keď si odišla len tak zatelefonovať sa po dievčine akoby zľahla zem. Stankina rodina po svojej dcére a sestre pátra už tridsať rokov.

Stanislava Chlebcová sa stala obeťou obchodníkov s bielym mäsom. Dodnes je nezvestná. Zdroj: FB CPPO

Chlapček zmizol spred paneláka

Jedno z najzáhadnejších zmiznutí sa odohralo ešte v roku 1988. Koncom augusta sa pred panelákom v Púchove stratil krásny modrooký a blonďatý chlapček Ľuboš Bednár. Ten sa hral pred domom so starším bratom a ostatnými deťmi na pieskovisku.

Ľuboš Bednár (5) Zdroj: polícia SR

Tak ako to vtedy bývavalo, jeho mama na nich dohliadala z okna bytu. Okolo obeda ich zavolala domov, ale domov sa už vrátil už len brat malého Ľuboša. Chlapček vravel, že Ľuboš sa chcel pozrieť ešte niekam za dom. Odvtedy sa po ňom zľahla zem.

V histórii československej kriminalistiky ide o jeden z najstarších a ojedinelých prípadov, keď nebola objasnená nezvestnosť maloletej osoby. V súlade so stanovenými predpismi bolo pátranie po nezvestnom zastavené po uplynutí 20-ročnej lehoty, v roku 2008.