Regióny Bratislava

Dráma v škôlke: Deťom sa na hlavy zrútila omietka

Zdroj: FB / Hasičský a záchranný zbor

BRATISLAVA – Zo stropu padla omietka. Hasiči aktuálne zasahujú v bratislavskom Starom Meste. V budove materskej školy na Medenej ulici. Počas obeda tam na deti spadla zo stropu omietka. Dve deti utrpeli následkom tejto udalosti šok a sú v opatere posádky hasičskej záchrannej služby.

 

Omietka, ktorá spadla na deti, mala  rozmery približne 2×4 metre. Informovali o tom  hasiči na sociálnej sieti. Zvyšnú omietku teraz odstraňujú zo stropu, aby tak zamedzili ďalšiemu pádu.
Neskôr tiež informovali, že jedno z detí bolo posádkou hasičskej záchrannej služby prevezené do nemocnice.
“Môžeme potvrdiť, že dnes v čase o 11:21 h sme na linke 158 prijali oznámenie v zmysle, ktorého mal spadnúť strop v jednom z objektov na Medenej ulici v Bratislave. V súčasnosti sú vo Vami uvedenom prípade vykonávané prvotné a neodkladné úkony,” uviedla polícia. Dodali, že vecou sa intenzívne zaoberajú. “Bližšie informácie však nie je možné v súčasnosti poskytnúť,” doplnili.
Hovorca Starého Mesta Matej Števove uviedol, že oni nie sú zriaďovateľom budovy. “Ale starostka Starého Mesta si zatelefonovala s riaditeľkou súkromnej materskej školy a ponúkla jej pomoc samosprávy,” dodal.