Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

Zdravie v ohrození. Chorobnosť na akútne respiračné ochorenia a chrípku stúpla

pacientka, lekarka, choroba
Stúpa chorobnosť na chrípku a akútne respiračné ochorenia. ZDROJ: TASR/Dano Veselský

SLOVENSKO – Chorobnosť na akútne respiračné ochorenia v druhom kalendárnom týždni tohto roka stúpla o 7,5 percenta. Zvýšila sa tiež chorobnosť na chrípku a chrípke podobné ochorenia, a to o 36,5 percenta. Informovali o tom z odboru komunikácie Úradu verejného zdravotníctva SR.

 

Epidemiológovia počas týždňa zaznamenali 44 233 prípadov akútnych respiračných ochorení. Najvyššiu chorobnosť zaznamenali v Trnavskom, najnižšiu v Nitrianskom kraji. Ochorenia sa vyskytli najčastejšie vo vekovej skupine detí do piatich rokov. “Priebeh ochorení bol komplikovaný u 1 528 osôb, čo predstavuje 3,5 percenta zo všetkých akútnych respiračných ochorení,” priblížil úrad.

Ako chrípku a chrípke podobné ochorenia v 2. kalendárnom týždni nahlásili 5 817 ochorení, čo predstavuje 13,2 percenta z celkového počtu akútnych respiračných ochorení. Najvyššia chorobnosť bola v Trnavskom kraji, najnižšia v Bratislavskom kraji. Najvyššia vekovo špecifická chorobnosť na chrípke podobných ochorení bola vo vekovej skupine do piatich rokov.

V spomínanom období nahlásili tri materské školy a jedna základná škola prerušenie výchovno-vzdelávacieho procesu.