Regióny Bratislava Top

Zima rozkrúti ruletu! Hrozí KALAMITA? Na toto sa pripravte

Sneženie v Pezinku.
Ilustračná foto. Zdroj: TASR

BRATISLAVA – Po dlhých teplých dňoch nás tento mesiac poriadne zaskočila veľká snehová nádielka. Kým niektorí ostali prekvapení a náhly príchod zimy ich nahneval, iní sa zas potešili, že konečne si môžu zimu vychutnať v plnej paráde. Uplynulé dni však Slovensko zažilo opäť pokojné teplejšie počasie a vyzeralo to, že sa všetko blíži do normálu. Milovníci zimy sa však nemajú čoho obávať. Zima nás ešte prekvapí. 

 

Posledný víkend zima prekvapila. Sneženie potešilo aj Bratislavu a okolie. No potom prišlo oteplenie. Na juhu Slovenska meteorológovia zaznamenali až 15°C. V teplom trende počasia pokračovalo celý týždeň, a to vďaka tlakovej výši, ktorá sa rozprestierala nad Nemeckom a Poľskom. Na také teplé počasie, aké sme zaznamenali začiatkom týždňa, však môžeme zabudnúť.

Čo nás teda čaká?

Ľudia by sa mali opäť pripraviť na príchod chladnejšieho počasia. “Do našej oblasti totiž prúdi od juhovýchodu chladný vzduch, ktorý prináša nízke teploty na celé naše územie. V južných lokalitách teplota nad +4 °C nevystúpi a severných okresoch treba počítať s celodennými mrazmi. Nasledujúce noci budú poriadne mrazivé,” poznamenal portál imeteo.sk.

Na Slovensko prídu aj zrážky, ktoré by k nám mali doraziť už dnes. Naše územie totiž začne ovplyvňovať tlaková níž. Tešiť sa tak budete môcť aj na sneženie, ktoré by malo nastať v nižších polohách v piatok. Netreba sa však obávať kalamít. Sneženie, ktoré príde, ba malo byť len mierne.

Dnes môže opäť zasnežiť na západe Slovenska. Na severe najvyššia teplota vystúpi na -1°C. Na juhu sa bude teplota pohybovať okolo 3°C. V noci však môžu ľudia očakávať mrazy až do -10°C.

“V piatok nás čaká podobné počasie ako dnes s teplotami do +3 °C a na severe s celodennými mrazmi. Noc z piatku na sobotu však bude ešte mrazivejšia s teplotami okolo -5 °C, v oblasti Tatier bude aj -11 °C.  Treba sa pripraviť aj na pomerne chladný víkend so snehovými prehánkami a s teplotami do +5 °C v južných okresoch. Na severe opäť čakajte celodenné mrazy s teplotami od -5 do 0 °C,” dodal portál imeteo.sk. Pripravte sa aj na poriadne chladný štart budúceho týždňa. Zdá sa totiž, že nás hneď na začiatku prekvapí výraznejšie sneženie.