Regióny Bratislava Top

ZNÁMA MODERÁTORKA prosí ľudí, aby prestali s LYNČOVANÍM DĚDEČKA: Kamarátka OBETE tvrdo! “Vidieť, že si nestála pri hrobe”

Tragédia v Bratislave.
Tragédia v Bratislave. ZDROJ: TASR/Martin Baumann, Zregionu.sk,

BRATISLAVA – Natália, Richard, Broňa, Marek a Sasha. To sú mená piatich obetí, ktoré zahynuli pod kolesami opitého vodiča Dušana Dědečka. Celé Slovensko sa stále spamätáva z tejto hrôzostrašnej tragédie. Ľudia spisujú petíciu, aby sa nezodpovedný vodič dostal do väzenia na doživotie. Známa rozhlasová a televízna moderátorka Becca k veci zaujala iné stanovisko. Vyzvala ľudí, aby prestali s nenávisťou a pomstou voči Dědečkovi.  Kamarátka jednej z obetí na to tvrdo reagovala. 

 

Celým Slovenskom otriasla hrôzostrašná tragédia, pri ktorej prišli o život päť študentov. Tí, v nedeľu 2. 10. 2022 stáli na zastávke Zochova v Bratislave a dúfali, že sa im podarí šťastne dostať na internát, kde budú môcť zaľahnúť a ráno nastúpiť na univerzitu. Ich sny a plány však navždy zmaril opitý vodič, ktorý vrazil do zastávky MHD a zastavil sa až o približne 100 metrov nárazom do stromu.

Dušan Dědeček si za volant sadol nielen opitý, ale podľa informácií zo súdu, mal niekoľkonásobne prekročiť maximálnu povolenú rýchlosť. Z podjazdu totiž vyletel rýchlosťou 130 km/h. Aj preto stratil kontrolu nad vozidlom. “Z toho, čo som videl, som nezaregistroval nejaké brzdné stopy,” poznamenal policajný prezident Štefan Hamran. Vodič bol na mieste zadržaný. “Ešte aj vtedy sa správal agresívne,” upozornil Hamran. Ďalší svedkovia tvrdili, že mal dokonca vykrikovať, aby ho pustili, pretože on má politickú imunitu.

Svoj čin neskôr oľutoval

Aj napriek tomu, že bol Dědeček bezprostredne po tragédii agresívny, keď vytriezvel, svoj čin oľutoval. Podľa informácií zregionu.sk, mal Dušan po vytriezvení údajne prosiť policajtov o zbraň, pričom si kľakol na kolená. “Dookola len prosil, aby ho zabili alebo že on sa zabije sám,” poznamenal zdroj z prostredia polície. Okrem toho taktiež svoje konanie oľutoval v liste, ktorý poslal Deaflympijskému výboru Slovenska. Svoj čin oľutoval aj na súde.

Momentálne sa Dušan Dědeček, ktorý zavinil smrť piatich študentov, nachádza na slobode. Okresný súd Bratislava I, ktorý rozhodoval o jeho vzatí do väzby totiž uznal, že nie je dôvod na väzobné stíhanie. “Súd nevzhliadol dôvod tzv. útekovej väzby pre hrozbu vysokého trestu. Súd nevzhliadol ani dôvod tzv. preventívnej väzby, keďže hrozba pokračovania v identickom alebo obdobnom konaní z konania obvineného a iných konkrétnych skutočností nevyplýva,” priblížil hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak. Rozhodnutie však nie je právoplatné. Prokurátor totiž podal sťažnosť.

Dušan Dědeček. ZDROJ: TASR/Martin Baumann

Hoci policajti po pár dňoch od hrôzostrašnej tragédie prekvalifikovali skutok a následne poznamenali, že muž, ktorý si opitý sadol za volant a zabil piatich študentov, môže skončiť vo väzení na doživotie. Odborník na trestné právo sa však s takouto kvalifikáciou nestotožňuje. Podľa neho môže vyviaznuť so smiešnym trestom. Viac sa dozviete v našom článku:


ŠOKUJÚCE! Dědečkovi NEHROZÍ DOŽIVOTIE: Odborník v tom má jasno! Vyviazne so SMIEŠNYM TRESTOM?


Desaťtisíce ľudí však nechcú počuť o tom, že by Dušan Dědeček skončil vo väzení so smiešnym trestom. Žiadajú doživotie. Známa moderátorka má však na vec iný názor. Ľudí vyzýva, aby s tým prestali. Kamarátka obete jej to však povedala jasne!