Regióny Bratislava Top

Obávaný boss Piťo dostal za vraždy 23 rokov

Zdroj: zoznam.sk

BRATISLAVA – Od skorého rána to na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku vrie. V sprievode kukláčov vyzbrojených samopalmi priviezli na súd tesne pred ôsmou hodinou ráno bossa bratislavského podsvetia Juraja Ondrejčáka, prezývaného Piťo. Spolu s ním ozbrojené komando priviezlo aj pravú ruku bossa Mateja Šalagu, alias Gaťu. Dvaja najvyššie postavení piťovci prišli na Špecializovaný trestný súd uzavrieť dohodu o vine a treste. Piťo žiadal podľa viacerých zdrojov za 3 vraždy a 1 pokus vraždy dohodu vo výške 23 rokov za mrežami. Súd mu vyhovel.

 

O 9:40 ráno prokurátor Peter Kysel prečítal obžalobu na Juraja Ondrejčáka a Mateja Šalagu a súdu navrhol aj tresty. S Jurajom Ondrejčákom sa prokurátor dohodol na 23 ročnom treste pre Mateja Šalagu žiada 13 rokov a 4 mesiace za mrežami. Dohodu prokurátora s obávanými mafiánmi musí teraz schváliť súd.

 

Juraj “Piťo” Ondrejčák bol na slovo skúpy. Okrem súhlasu so sudcovými otázkami len dodal, že nebude dávať žiadne vyjadrenia. ,,Svojimi výpoveďami sa priznal k spáchaniu trestných činov, ktoré sa mu kládli za vinu. Nepopieral ani svoje vedúce postavenie v rámci zločineckej skupiny a nariaďovanie či organizovanie trestných činov. Zároveň bolo zohľadnené, že svojimi výpoveďami pomohol k objasneniu týchto trestných činov,” povedal pre médiá po pojednávaní prokurátor Peter Kysel s tým, že u Ondrejčáka išlo o 8 trestných činov, z čoho boli 3 vraždy a jedna v štádiu pokusu.

 

Zdroj: zoznam.sk

Pojednávanie sa začalo krátko po deviatej hodine, keď do pojednávacej miestnosti ozbrojená eskorta priviedla so spútanými rukami aj nohami obvineného Juraja Ondrejčáka. Krátko na to priviedli do pojednávacej miestnosti aj Juraja Šalagu.

 

 

Temná minulosť

Mafiánsky boss Bratislavy sa osobne zúčastnil popravy drogového bossa albánskeho pôvodu Fadila Pasjača. Toho Piťov gang rozstrielal na ulici v Košiciach. Likvidáciu si u neho objednal dnes už nebohý mafiánsky boss Dušan Borženský, prezývaný Borža, ktorý len pred pár hodinami podľahol ťažkej chorobe.

Zdroj: zoznam.sk

Postupne sa Ondrejčák priznal aj k likvidácii mafiánskeho bossa z Bratislavy Jána Takáča zakladateľa zločineckého gangu tzv. takáčovcov. Neskôr prehovoril aj o tom, ako vlastnými rukami zlomil väz Ľuboslavovi Velkovi. Jeho likvidáciu zorganizoval Piťo pre obavu z toho, že Velko, ktorý sa zúčastnil vraždy Pasjača, môže spolupracovať s políciou. Poslednú vraždu, ku ktorej sa priznal a ktorej sa sám nezúčastnil, ale dal na ňu pokyn, bola poprava Tibora Füleho, vysokopostaveného člena gangu takáčovcov. Füle smrteľnú streľbu Ľuboša Zelmana akoby zázrakom prežil.

Galéria
Zdroj: zoznam.sk
Zdroj: zoznam.sk
Zdroj: zoznam.sk
Zdroj: zoznam.sk
Zdroj: zoznam.sk
Zdroj: zoznam.sk
navigate_before
navigate_next