VIDEO s VULGÁRNYM ÚTOKOM POLICAJTA má dohru: BORIS KOLLÁR stojí na jeho strane a odkazuje: Utečenci na drahých autách nám tu nebudú skákať po hlave

BRATISLAVA – Hliadka bratislavských dopravných policajtov na diaľnici D2 v súčinnosti s pracovníkmi NDS kontrolovala elektronické diaľničné známky ako aj to, či vodiči nejazdia pod vplyvom alkoholu. Keďže Volkswagen nemal elektronickú diaľničnú známku, tak ho hliadka zastavila. 

 

Vodičovi bol zo strany hliadky riadne oznámený dôvod zastavenia, pričom bol vyzvaný na predloženie potrebných dokladov. „Pri kontrole bolo zistené, že vodič u seba v čase kontroly nemá vodičský preukaz a rovnako nemá uhradenú diaľničnú známku. Týmto sa dopustil porušenia ustanovení viacerých zákonov, čím naplnil skutkovú podstatu priestupku podľa zákona o priestupkoch,“ informuje polícia. Vodičovi bola uložená pokuta vo výške 200 eur, ktorú odmietol uhradiť a podpísať. „Z uvedeného dôvodu bola spísaná na mieste správa o výsledku objasňovania priestupku na úseku cestnej dopravy, ktorú rovnako odmietol podpísať a vyjadriť sa k nej. Nakoľko nemalo vozidlo uhradenú diaľničnú známku, bolo mu zadržané osvedčenie o evidencii vozidla ako aj tabuľky s evidenčným číslom. Ďalšia jazda mu bola zakázaná do času, pokiaľ neodstráni závadu,“ dodáva polícia.

Počas celej doby prejednávania priestupku sa spolu s vodičom vo vozidle nachádzal spolujazdec, ktorý si činnosť policajtov nahrával na mobilný telefón, mimo vozidla vchádzal do bezprostrednej bezpečnostnej zóny policajta. „Opakované výzvy policajta aby opustil jeho bezpečnostnú zónu muž ignoroval, k policajtom sa správal arogantne a drzo a do bezpečnostnej zóny policajta vošiel aj počas toho, ako ten sedel v služobnom cestnom vozidle. Policajt voči arogantnému mužovi následne rázne vystúpil, pričom k použitiu donucovacích prostriedkov nedošlo, rovnako nedošlo k zraneniu žiadnych osôb. Bezprostredná reakcia policajta voči tomuto mužovi bude vyhodnotená v rámci disciplinárneho konania jeho priamym nadriadeným,“ skonštatovala polícia.


Boris Kollár sa zastal policajta, ktorý vulgárne spacifikoval arogantného a drzého utečenca. Ilustračné foto. ZDROJ: fb Polícia SR

Na stranu policajta sa veľmi dôrazne pridal aj predseda parlamentu Boris Kollár, ktorý sa bez servítky vyjadril na adresu drzého a arogantného spolujazdca. „To čo si tu dovoľujú niektorí “utečenci” na drahých autách a myslia si, že nám tu budú skákať po hlave, že nebudú nič rešpektovať, ako si to dovolia doma na Ukrajine, tak tieto maniere si priviezli aj k nám. Mýlia si našu pohostinnosť so svojou svojvoľou, sú veľakrát drzí a nerešpektujú ani policajný zbor. Nezaplatená známka bez vodičského oprávnenia a natlačí sa policajtovi do auta? Skúsil by to v Rakúsku alebo v Nemecku, by videl. Za mňa som rád, že sa uvedený príslušník policajného zboru nepokakal a nepustil ho bez pokuty. A či by som ho riešil? Áno, napomenutím, nech nepoužíva vulgárne slová, ale za služobný postup nemám výhrady, kľudne aj odmenu by som mu dal,“ povedal Kollár na svojej oficiálnej stránke.

Viac o téme: Boris Kollár, cestovanie, diaľnica, doprava, dopravné predpisy, kontrola, policajti, utečenci, zákony

Súvisiace články