Regióny Bratislava Top

DETSKÁ ŠIKANA v Miloslavove: Na internete sa objavujú ďalšie ŠOKUJÚCE videá

Deti mali zbiť len 11-ročné dievča.
Deti mali zbiť len 11-ročné dievča. Zdroj: zregiony.sk

BRATISLAVA – Hrôzostrašný prípad útoku tínedžerov len na 11-ročné dievča rozprúdil vášne. Ľudia nemôžu uveriť tomu, čoho sú mladí ľudia schopní. Násilie medzi deťmi však stále narastá a na sociálnych sieťach sa objavuje stále viac videí. 

 

Hrôzostrašný prípad kedy mali 14,15 a 16-roční tínedžeri brutálne zbiť len 11-ročné dievča otriasol celým Slovenskom. Okrem toho do nej tiež naliali alkohol a vyzliekli ju, pričom si všetko nakrúcali na video. Nejde však o ojedinelý prípad detskej šikany. Na internete sa po medializovaní tohto incidentu objavuje stále viac videí, kedy mladí ľudia surovo napádajú svojich rovesníkov alebo mladších. Sú však aj prípady, kedy skupinka detí zaútočila aj na staršieho muža.

Na jednom zo záznamov televízie Markíza si skupinka odchytila dievča, ktoré jeden z aktérov zdrapol a druhou rukou ju udieral do hlavy. Ostatní účastníci sa na celý incident pozerali so smiechom a natáčali si týranie mladého dievčaťa. Obeťou násilia však nie sú len dievčatá, ale aj chlapci. Na jednom z videí je vidieť ako tínedžerka dala facku chlapcovi, pričom spomedzi jej kamarátov zazneli slová “Možno ti to vylepší tvár a budeš lepšie vyzerať.” 

KAUZA DETSKEJ ŠIKANY v Miloslavove: Ďalšie šokujúce video! Policajti varujú, tisíce ľudí chce protestovať pred domom útočníčky

Za agresivitou medzi mladými pri tom často môže alkohol alebo drogy. Jedno z detí pre televíziu Markíza povedalo, že “zábava je taká, že opiť sa, nahúliť sa a mať srandu. Potom mať medzi sebou nejaké hroty. Jedna facka, druhá facka a ísť domov. Takto väčšinou prebiehal taký deň, kedy tu boli aj drogy, aj alkohol, aj všetko. Hlavne to sú také kombinácie, že napríklad LSD alebo tráva, alebo sa strašne opiť a k tomu si dať ešte aj nikotín.”

Obeťou krutosti detí ale nie sú len mladiství. V skupinkách sa neboja zaútočiť ani na dospelého chlapa. Video, kedy aktérka, ktorá mala dobiť aj 11-ročné dievča, dokopala na zemi bezbranného muža, má aj redakcia regiony.sk. Pre citlivosť celého prípadu sme ho však rozhodli nezverejňovať. Na zázname je však jasne vidieť aktérku bitky spolu so skupinkou detí, ktoré si natáčajú úbohého dokopaného muža a popri tom sa náramne celej situácii smejú. “E*a zbila muža, E*a dokopala na zemi muža. Jeho, jeho zbila.”

Tínedžeri z Miloslavova napadli aj staršieho muža.
Tínedžeri z Miloslavova napadli aj staršieho muža. Foto: screenshot z videa

Naša redakcia sa však dostala aj k ďalšiemu videu, kedy si skupinka tínedžerom mala vyhliadnuť práve spomínanú aktérku, ktorá zaútočila na 11-ročné dievča. Chlapec vo videu sa postavil spomínanej aktérke tvárou v tvár a začal jej hovoriť, že “Toto si odpykáš trikrát horšie. More dolámali ste jej rebrá.” Neskôr na ňu zaútočilo jedno z dievčat zo skupinky, pričom ju bila so slovami: “Za to si zbila ju, ty pi*a.” Ihneď ju však upokojoval jej kamaráti, aby v útoku nepokračovala.

KAUZA DETSKEJ ŠIKANY v Miloslavove: Ďalšie šokujúce video! Policajti varujú, tisíce ľudí chce protestovať pred domom útočníčky

Deti zaútočili na aktérku, ktorá dobila 11-ročné dievča.
Deti zaútočili na aktérku, ktorá dobila 11-ročné dievča. Zdroj: Instagram/top_catcalling_now

Reedukačné zariadenie je strednou školou kriminality

Policajti už celý incident z Miloslavova vyšetrujú. “Vyšetrovateľ bratislavskej krajskej kriminálky začal v tejto súvislosti ďalšie trestné stíhanie vo veci úmyselného trestného činu ublíženia na zdraví spáchaného na chránenej osobe v jednočinnom súbehu s úmyselným trestným činom výtržníctva spáchaného formou spolupáchateľstva. V prípade ak sa v priebehu vyšetrovania na základe zadovážených dôkazov preukáže podozrenie zo spáchania aj z iných trestných činov vyšetrovateľ bude postupovať v zmysle zákona a začne trestné stíhanie aj o ďalšie trestné činy,” informovali o tom na sociálnej sieti.

Nové skutočnosti v prípade útoku v Miloslavove.
Nové skutočnosti v prípade útoku v Miloslavove. Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Zatiaľ je otázne, aký trest dostanú aktéri tohto incidentu avšak hroziť im môže aj reedukačné zariadenie. Odborník v sociálnej práci Tibor Roman pre televíziu Markíza však poznamenal, že “nikdy nie je záruka, že reedukácia alebo odsúdenie na výkon trestu odňatia slobody splní svoj účel. Reedukačné zariadenie v súčasnej dobe považujeme my, ktorí sme dlho v praxi, za strednú školu kriminality. Teda stretnú sa tam ľudia, ktorí majú poruchy správania, ktorí páchali trestnú činnosť a mnohí z nich sú na začiatku kriminálnej kariéry.” Odborník tiež skonštatoval, že hoci v minulosti boli prípady násilia medzi deťmi avšak, “určite nie s takouto intenzitou a s takouto brutalitou.” 

DETSKÁ ŠIKANA v Miloslavove: Policajný prezident Hamran hovorí o tajných informáciách a vyzýva verejnosť

Na sociálnej sieti sa dokonca objavila petícia, v ktorej žiadajú, aby polícia stíhala aktérov incidentu v Miloslavove ako dospelých. “Petícia za to, aby aktéri udalosti v Miloslavove (Slovensko) z dňa 2.1. 2022, boli potrestaní ako plnoletí. Podpisom súhlasíte s tím, že im bude navrhnutý trest ako ľuďom nad 18 rokov. Keď chcú toto páchať, tak nech nesú zodpovednosť.” V súčasnosti má viac ako 100-tisíc podpisov.

Šokujúcu petíciu podpísalo už viac ako 100-tisíc ľudí
Šokujúcu petíciu podpísalo už viac ako 100-tisíc ľudí Zdroj: petice.com