Regióny Bratislava Top

EXKLUZÍVNE FOTO Zlodeji si lup z Rovinky zle ukryli. Neuveríte, kde našli ukradnuté veci

Zdroj: tip čitateľa

BRATISLAVA – Ranná hrôza, do ktorej sa zobudili obyvatelia Makovej ulice v obci Rovinka, má na konci dňa dohru. Zlodeji vykradli v skorých ranných hodinách približne 10 rodinných domov. Lukratívnymi sa stali bicykle, spotrebiče, ale aj osobné veci majiteľov. Brali všetko čo videli. S jedným sa však prepočítali. Lup im našli skôr, ako ho stihli odpratať. Redakcia Zoznam.sk získala exkluzívne fotografie z nálezu.

 

Majitelia rodinných domov sú zo situácie zhrození. Nielenže sa boja o svoje majetky, ale aj o samotný život. Zlodeji si totiž vyhliadli niekoľko rodinných domov na novo vybudovanej ulici v obci Rovinka. Niektoré už majú svojich majiteľov, iné sú zas len čiastočne zariadené. To však zlodejom neprekážalo a kradli od bicyklov, spotrebičov, cez prívesný vozíky, až po smartfóny či laptopy. Všetko čo sa dalo zobrať, zobrali a neprekážala im ani prítomnosť majiteľov. Do interiéru domov sa dostali cez vypáčené okná či balkónové dvere.

“Tajné” miesto

Zlodeji si však s úkrytom odcudzených vecí nelámali hlavu. Podľa informácií Zoznam.sk našli bratislavskí kriminalisti, ktorí obhliadali miesto činu a evidovali škody, lup hneď vo vedľajšej bytovke. Zrejme išlo len o dočasnú “skrýšu”, do ktorej sa plánovali vrátiť. V bytovke sa doposiaľ našli ukradnuté práčky a televízory. Nájdené boli aj bicykle, ktoré zmizli z rodinného domu, či prívesný vozík, ktorí zlodejom slúžil na odtiahnutie vecí.

Miestni hovoria o organizovanej skupine zloženej zo 6 až 8 ľudí. ,,Pravdepodobne sa v Rovinke pohybuje díler, ktorý predáva ukradnuté veci. Po páchateľoch sa ešte stále pátra,” povedal pre Zoznam.sk zdroj. Podľa informácií Zoznam.sk k nájdeniu ukradnutých vecí prispeli podnety od obyvateľov obce, ktoré zverejnili na sociálnych sieťach. ,,Uviedli informácie o tom, kde by sa mali tie veci nachádzať, kde skončili a podobne. Na základe týchto zistení sa to išlo preveriť a podozrenia sa potvrdili,” doplnil zdroj.

Galéria
Zlodeji ukradli aj prívesný vozík. Zdroj: tip čitateľa (svedok)
Bicykle sa už našli. Zdroj: tip čitateľa (svedok)
Práčky mali tiež pre zlodejov hodnotu. Zdroj: tip čitateľa (svedok)
Do domov sa dostali cez okno. Zdroj: tip čitateľa (svedok)
Zlodeji vypáčili kovanie. Zdroj: tip čitateľa (svedok)
navigate_before
navigate_next

Mohlo by vás zaujímať: