Regióny Bratislava Top

KAUZA DETSKEJ ŠIKANY v Miloslavove: Policajti začali ďalšie trestné stíhanie

Deti mali zbiť len 11-ročné dievča.
Deti mali zbiť len 11-ročné dievča. Zdroj: zregiony.sk

MILOSLAVOV – Brutálny prípad útoku na 11-ročné dievča, ktoré mali zbiť a naliať do nej alkohol jej  14,15 a 16-roční kamaráti otriasol celým Slovenskom. Vyšetrovanie tohto incidentu naberá na obrátkach. Policajti začali ďalšie trestné stíhanie.

 

Šokujúci prípad sa odohral 2. januára v Miloslavove. Tínedžeri mali zbiť len 11-ročné dieťa, naliali do nej alkohol a akoby toho nebolo málo, potom ju ešte aj vyzliekli. Okamihy hrôzy si pritom nakrútili na video, ktoré takmer okamžite pohltilo sociálne siete. 

Situáciu takmer okamžite začali riešiť aj policajti, ktorí po pár dňoch na sociálnej sieti oznámili, že “V súvislosti s medializovaným prípadom napadnutia maloletého dievčaťa, ku ktorému došlo dňa 02.01.2022 v areáli objektu v obci Miloslavov, bolo začaté trestné stíhanie vo veci lúpeže.” Na sociálnych sieťach sa však takmer okamžite spustila na mužov zákona vlna kritiky. 

V Miloslavove PROTESTOVALI desiatky nahnevaných ľudí! Zhromaždili sa pred domom hlavnej aktérky šikany

Deti mali zbiť len 11-ročné dievča.
Deti mali zbiť len 11-ročné dievča. Zdroj: zregiony.sk

“Kvalifikácia ako lúpežné prepadnutie? To odkiaľ sa vzalo? Akú skutkovú podstatu tohto trestného činu má, že je to takto klasifikované? Pokus o vraždu alebo podobné k tomu by bola dobrá kvalifikácia trestného činu. Plus násilie, týranie atď,” poznamenal jeden z komentujúcich. Vzápätí sa pridal ďalší, “dôvere v políciu a spravodlivé vyšetrenie prípadu nepomohla kvalifikácia prípadu.”

KAUZA DETSKEJ ŠIKANY v Miloslavove: Ďalšie šokujúce video! Policajti varujú, tisíce ľudí chce protestovať pred domom útočníčky

Policajti však na verejnosť apelovali, že “na základe zistených skutočností môže dôjsť jeho prekvalifikovaniu.” Dnes došlo ku zmene a muži zákona informovali, že začali ďalšie trestné stíhanie “vyšetrovateľ bratislavskej krajskej kriminálky začal v tejto súvislosti ďalšie trestné stíhanie vo veci úmyselného trestného činu ublíženia na zdraví spáchaného na chránenej osobe v jednočinnom súbehu s úmyselným trestným činom výtržníctva spáchaného formou spolupáchateľstva. V prípade ak sa v priebehu vyšetrovania na základe zadovážených dôkazov preukáže podozrenie zo spáchania aj z iných trestných činov vyšetrovateľ bude postupovať v zmysle zákona a začne trestné stíhanie aj pre ďalšie trestné činy.”

Nové skutočnosti v prípade útoku v Miloslavove.
Nové skutočnosti v prípade útoku v Miloslavove. Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

DETSKÁ ŠIKANA v Miloslavove: Policajný prezident Hamran hovorí o tajných informáciách a vyzýva verejnosť

Prípadom sa totiž od 7.1. 2022 zaoberá Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave, ktorý prípad prevzali od Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Senci, ktoré viedlo prvotné vyšetrovanie. Ako ďalej dodali muži zákona, “v predmetnej veci sú naďalej vykonávané všetky potrebné procesné úkony, ktorých cieľom je jej náležité objasnenie.”