Regióny Bratislava Top

EXPOLICAJT NA ÚTEKU sa ozval policajtom! Jeho fotografia stále svieti medzi najhľadanejšími zločincami

Ilustračná foto. Zdroj: FB

BRATISLAVA – Hľadaný expolicajt z Úradu zvláštnych policajných činností Marek Máhr sa ozval policajtom. Dokonca napísal email vyšetrovateľke NAKA, ktorá má celú akciu Agentúra pod dozorom. Už v pondelok Najvyšší súd rozhodne o tom, či štyria obvinení v kauze poputujú s putami na rukách priamo do väzby. 

 

Pri rozsiahlej akcii NAKA s názvom Agentúra sa elitným policajtom nepodarilo zadržať jedného z dvanástich obvinených. Expolicajt z Úradu zvláštnych policajných činností Marek Máhr utiecť pred zásahovým komandom. Zdroje z prostredia polície hovoria o tom, že bývalý príslušník špeciálneho útvaru sa dal na útek potom, ako získal informáciu z vnútra polície o jeho plánovanom zadržaní.

Bývalý ELITNÝ POLICAJT NA ÚTEKU! O zásahu komanda dostal informácie z vnútra

Galéria
Obvinený bývalý príslušník Útvaru zvláštnych policajných činností Marek Máhr je na úteku. Foto: Polícia SR
Obvinený bývalý príslušník Útvaru zvláštnych policajných činností Marek Máhr je na úteku. Foto: Polícia SR
Marek Máhr
Obvinený bývalý príslušník Útvaru zvláštnych policajných činností Marek Máhr je na úteku. Foto: FB Marek Máhr
navigate_before
navigate_next

Dozorový prokurátor z Úradu špeciálnej prokuratúry Michal Šurek nedávno vyhlásil, že Marek Máhr sa už nenachádza na Slovensku. “Určite sa k tomuto zákonným spôsobom postavíme a využijeme všetky inštitúty, aby bolo možné ho nejakým spôsobom zaistiť a doviesť na Slovensko,“ povedal vtedy pre zregiony.sk prokurátor v súvislosti s hľadaným Marekom Máhrom. Na úniky z policajného prostredia reagoval pred časom aj samotný Policajný prezident. Ako prezident očakávam, že také prípady budú objasnené a bude vyvodená zodpovednosť voči policajtom, ktorí sa takýmto spôsobom spreneverili svojmu poslaniu,“ napísal Štefan Hamran v statuse na facebooku.

HAMRAN REAGUJE na úniky z polície: Sudkyňa prepustila štyroch obvinených v kauze na slobodu

Máhra však nakoniec tak dlho hľadať nemuseli. Expolicajt podľa najnovších informácií portálu tvnoviny.sk poslal email vyšetrovateľke NAKA, ktorá má prípad na starosti. „Obvinený M. M., respektíve osoba označená ako pisateľ, kontaktovala emailom vo veci konajúcu vyšetrovateľku Policajného zboru SR. O ďalšom postupe však nebude Úrad špeciálnej prokuratúry vopred informovať,“ potvrdil pre TV Markíza hovorca Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky Dalibor Skladan.

VÁŽNE OBVINENIE NAKA známym funkcionárom: Pýtali výpalné za ochranu, teraz smerujú pred sudcu

Galéria
Bývalý riaditeľ šéf inšpektorátu práce Róbert Bulla. FOTO: screenshot TA3
Bývalý riaditeľ šéf inšpektorátu práce Róbert Bulla. FOTO: screenshot TA3
Martin Zmeko, Agentúra
Obvinený Martin Zmeko. Zdroj: zregiony.sk
Karol Cebo, Agentúra
Obvinený Karol Cebo. Zdroj: zregiony.sk
Mário Šrank
Obvinený Mário Šrank. Zdroj: zregiony.sk
navigate_before
navigate_next

Pôjdu do väzby?

V pondelok tesne popoludní bude Najvyšší súd rozhodovať o tom, či štyria obvinení v akcii s názvom Agentúra poputujú do väzby. Pred súd sa postavia po tom, ako sudkyňa Špeciálneho trestného súdu Pamela Záleská nevidela dôvody na väzobné stíhanie štyroch obvinených a prepustila ich na slobodu. Voči rozhodnutiu sudkyne, ktorá v minulosti pôsobila aj súde v Nitre podal sťažnosť dozorový prokurátor Michal Šurek. Najvyšší súd tak popoludní rozhodne o väzbe pre muža policajtmi považovaného za šéfa zločineckej skupiny, niekdajšieho riaditeľa Inšpektorátu práce v Nitre Róberta Bullu, ale aj ďalších troch obvinených. Medzi nimi sa nachádzajú dvaja funkcionári z Kriminálneho úradu finančnej správy Karol Cebo a Martin Zmeko. Štvrtým obvineným je expolicajt NAKA Mário Šrank.

Po zásahu elitných policajtov NAKA nastal zásadný zvrat: Známa sudkyňa Záleská má v tom jasno!

Založenie zločineckej skupiny

Zločinecká skupina, na ktorej čele stál podľa uznesenia o vznesení Róbert Bulla pôsobila na území Nitrianskeho a Trnavského kraja od septembra 2016 až do konca roka 2020. Zameriavali sa najmä v mestá Galanta, Sereď a Gabčíkovo. Róbert Bulla bol v čase zdokumentovanej trestnej činnosti zaradený na riadiacej funkcii Inšpektorátu práce v Nitre. Zločinecká skupina bola podľa policajtov zameraná najmä na “získavanie finančných prostriedkov z rôznej trestnej činnosti,” píše sa podľa našich informácií v uznesení o znesení obvinenia. Členovia skupiny mali brať úplatky od podnikateľov za poskytovanie takzvanej “ochrany” pri nelegálnej výrobe cigariet, nelegálnom obchodovaní s pohonnými hmotami, nedovolenom zamestnávaní cudzincov aj ďalších aktivitách. “Pričom táto ochrana spočívala najmä v nevykonávaní úkonov v konaniach a v nekonaní rôznych kompetentných úradov,” píšu podľa nášho zdroja vyšetrovatelia v uznesení s tým, že od vtedajších pracovníkov Kriminálneho úradu finančnej správy a Národnej kriminálnej agentúry unikali informácie, ktorými zakrývali skutky prevažne ekonomického charakteru.