Regióny Bratislava Top

FOTO Uprostred Bratislavy má vyrásť veľkolepý športový areál

Zdroj: FB / Rudolf Kusý

BRATISLAVA – Športový areál na Pionierskej ulici je najväčším svojho druhu v bratislavskom Novom Meste. Ako však aj samotná mestská časť priznáva, najlepšie roky má už dávno za sebou. Už čoskoro by sa tak mal dočkať veľkej obnovy, po ktorej by si mali na svoje prísť naozaj rôznorodí športoví nadšenci.

 

Súčasťou vynoveného areálu by mala byť bežecká dráha, futbalové a basketbalové ihrisko, korčuliarsky ovál, multifunkčné ihrisko, workoutové športovisko, stolný tenis ale aj cvičisko pre seniorov. Starosta Nového Mesta Rudolf Kusý tvrdí, že to, ako ma areál vyzerať, nevymysleli na úrade, ale o jeho podobe diskutovali s miestnymi obyvateľmi. „Ak spomínam miestnych, musím vyzdvihnúť prínos najmä troch „susedov“ (neďaleko Pionierskej bývam). Veľká vďaka Iva Králová, Pavol Šimove a Juraj Mihálik! Aj vďaka vašim nápadom a „ťahu na bránku“ budeme mať my všetci naozaj krásny park!,“ uviedol Kusý.

To, že v Novom Meste pribudne moderné multigeneračné športovisko, je podľa starostu dvojnásobne dôležité. „Doobeda bude slúžiť škole a verím, že ho dokážu využiť aj naše tri škôlky, ktoré sú v jeho blízkosti. Podvečer a cez víkendy bude môcť slúžiť širšej komunite Novomešťanov a Novomešťaniek,“ uviedol. To “svoje” by si tak na novom športovisku mal nájsť každý. Vstup bude zadarmo. To, kedy by sa mohlo začať s rekonštrukciou a aj ako dlho by mala trvať, bude jasnejšie po skončení verejného obstarávania.

Pozrite si, ako by už čoskoro mal vyzerať športový areál na Pionierskej ulici:

 

Zdroj: FB / Rudolf Kusý