Regióny Bratislava

Školy v Bratislavskom kraji by od pondelka mali naskočiť na COVID automat

Zdroj: Glob.sk/Peter Korček

BRATISLAVA – Na všetky školy na území Bratislavského kraja by sa od pondelka (15. 2.) mal v plnom rozsahu aplikovať platný COVID automat. Na sociálnej sieti o tom informoval Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) Bratislava.

 

“Zároveň upozorňujeme, že tunajší úrad vzhľadom na to, že školy celoplošne žiadnym právnym úkonom neuzatváral, nebude ich ani žiadnym právnym aktom celoplošne otvárať, pretože mu táto kompetencia nevyplýva zo žiadneho právneho predpisu,” tvrdia regionálni hygienici.

Ako dodali, epidemiologickú situáciu v súvislosti s otvorením škôl v Bratislavskom kraji budú intenzívne sledovať. V prípade jej zhoršenia budú jednotlivé školské a predškolské zariadenia individuálne epidemiologicky vyhodnocovať, prípadne bude vyučovací proces v škole prerušený.

Podľa uznesenia vlády SR z 10. februára 2021 k návrhu aktualizácie mapy okresov podľa aktuálnej rizikovosti s ohľadom na šírenie ochorenia COVID-19 bude pre okresy Bratislava I – V, Malacky a Pezinok podľa COVID automatu platiť tretí stupeň varovania a pre okres Senec druhý stupeň varovania.