Regióny Bratislava Top

UŽ ICH MAJÚ! Zlodejom z Rovinky klepli policajti po prstoch

Zdroj: FB / Polícia - Bratislavský kraj

BRATISLAVA – Masívne vlámačky v obci Rovinka neďaleko Bratislavy majú dohru. Minulý týždeň sa skupina zlodejov vlámala do ôsmich novostavieb na Makovej ulici, z ktorých ukradli cez vypáčené okná elektrospotrebiče, bicykle, osobné veci majiteľov, ale aj práčky a iné zariadenie. Intenzívne vyšetrovanie prinieslo ovocie a policajti vrátili ďalšie ukradnuté veci späť k nešťastným majiteľom, ktorým vznikli tisícové škody. Policajti už klepli po prstoch aj dvom mladým mužom, ktorí majú sériu vlámaní na rováši. Po ďalšom sa pátra.

 

Rovinku si na mušku zobrali zlodeji 21. apríla, kedy v skorých ranných hodinách medzi 2:00 až 5:00 vykradli osem nových rodinných domov. Na miesto činu boli privolaní aj bratislavskí kriminalisti, ktorí zaisťovali dôkazový materiál a evidovali škody. S okradnutými majiteľmi nehnuteľností sa rozprávala aj redakcia Zoznam.sk.

 

Zdroj: FB / Polícia – Bratislavský kraj

Ešte v ten týždeň sa našla časť ukradnutých vecí v neďalekej robotníckej ubytovni. Medzi nimi sa nachádzali práčky, televízor či bicykle. Ďalšie vyšetrovanie však prinieslo nové plody. Bratislavskí policajti totiž našli ďalšiu časť lupu zlodejov. Majiteľom späť vrátili odcudzené príbory, poháre, kočík, elektroniku, motorovú pílu, domácu vinotéku, mrazničku a niekoľko osobných vecí pôvodných majiteľov. Krádežou a vlámaním sa do rodinných domov spôsobili zlodeji škodu v hodnote 30-tisíc eur. ,,Seneckí policajti vďaka intenzívnemu vyšetrovaniu následne obmedzili na osobnej slobode 32-ročného Radka a 28-ročného Jozefa, ktorých po vykonaní potrebných úkonov umiestnili v cele policajného zaistenia. V ich prípade bol spracovaný podnet k návrhu na väzobné stíhanie.  Po 38-ročnom Jozefovi bolo vyhlásené pátranie,” uviedla bratislavská polícia. V prípade, že mužov obvinia, hrozí im pobyt za mrežami v trvaní 6 mesiacov až 3 rokov.

 

Zdroj: FB / Polícia – Bratislavský kraj

Mohlo by vás zaujímať: