Regióny Bratislava Kultúra Top

Známa speváčka hlási návrat. Po svadbe sa objavila vo vianočnej krajine

Zdroj: YT / Duša tancuj

BRATISLAVA – Koronavírus náš každodenný. Pandémia, ktorá sa stalo súčasťou životov Slovákov. Umelci zostali odrezaní od práce. Cestičky si preto museli hľadať inak. Speváčka Dominika Jurena Stará je toho príkladom. Do náročných dní prináša obrovskú pozitivitu a nádej v podobe piesne. Autor hudby si splnil dokonca jeden zo svojich snov.

 

Nový singel skladateľa Martina Kráľa, ktorý oslovil na spoluprácu Dominiku Jurenu Starú dostal príznačný názov Duša tancuj. Počas pretrvávajúcej nákazy prinášajú kúsok kultúry do obývačiek Slovákov.

Skladba okrem textu plného nádeje v sebe nesie aj romantickú zimnú atmosféru. Tvorcovia zverejnili videoklip, ktorý natáčali na strednom Slovensko. Speváčka sa prechádza po zasneženej krajine, no nechýbajú ani rozhovory pri plápolajúcom ohni z kozuba. Zaujímavosťou je, že klip nakrútili za jeden deň.

 

Kozub dopĺňa romantickú atmosféru. Zdroj: archív MK

Nič netrvá večne

Dvojicu spojil práve lockdown, vďaka ktorému Martin Kráľ trávil veľa času v štúdiu a komponoval. Spomínal na časy pred koronavírusom a to sa odzrkadlilo aj v skladbe. Výber speváčky tiež nebol náhodný. ,,Do piesne som vložil veľa emócií. Je veľmi čistá, úprimná a ako stvorená pre Dominiku. Nielen kvôli jej kvalitnému spevu, ale aj kvôli jej osobnosti. Poznám ju dlhšie a v rámci showbiznisu a hudobnej scény ju vnímam ako úprimného človeka s dobrou dušou,“ povedal Kráľ.

Inštrumentálna verzia bola pre Dominiku Jurenu Starú dojímavá. „Som človek, ktorý verí v dobro. Človek, ktorý za akýchkoľvek okolností odmieta strácať nádej. Človek, ktorý verí, že každá skúška raz pominie, a že žiadne problémy netrvajú večne. Presne takýto postoj pieseň demonštruje, takže som sa do nej vedela naozaj dokonale vcítiť.‘‘ Predstava tvorcov bola jasná. Neželali si nič iné, iba aby sa ľudia opäť cítili šťastní. Ich prosbu vyslyšal textár Martin Chudík. ,,Myslím si, že ňou počas pandémie môžeme dať ľuďom kúsok pozitívnej energie a nádej, že sa raz tento nekonečný príbeh, pomaly ale isto skončí,‘‘ vysvetlila umelkyňa.

 

Dominika Jurena Stará chce piesňou povzbudiť ľudí. Zdroj: archív MK

Čerešnička na torte

Hudobný skladateľ a klavirista Martin Kráľ sa nezabudol pochváliť svojim splneným snom. Do skladby si prizval spevácky zbor Lúčnica. „Stále som si hovoril, že pri vhodnej pesničke by som chcel spev podporiť silným speváckym zborom. Počas mojej hudobnej kariéry som tak neurobil. Až teraz som sa rozhodol osloviť chlapcov zo speváckeho zboru Lúčnica a som nesmierne rád, že súhlasili,” spomenul Kráľ. Do štúdia tak prišlo päť ich členov a piesni dali finálnu podobu.

Duša tancuj je jeden z ďalších singlov, ktoré pre svoj druhý album pripravuje práve hudobný skladateľ Martin Kráľ. Videoklip si môžete pozrieť TU.

 

Pri tvorbe skladby sa Martinovi Kráľovi splnil sen. Zdroj: archív MK

Mohlo by vás zaujímať: