Regióny Bratislava Top

STRACH v Rovinke: Spôsobili ho maskované indivíduá v autách aj na prechádzke

Ilustračná foto. Zdroj: tip čitateľa

ROVINKA – Len pred pár týždňami čelili masovým vykrádačkám, dnes majú strach, čo príde ďalej. Obyvatelia Rovinky sa obávajú najhoršieho. A to, že zlodeji s obcou ešte neskončili. Novostavby, ale aj bytovky priťahujú oči nejedného “zvedavca”, ktorého si všimli aj samotní majitelia. Niekoľko neznámych sa pohybuje po obci a z áut či osobne, zamaskovaní kapucňou, nazerajú do dvorov a nehnuteľností. Susedia sa navzájom varujú a zdieľajú opisy podozrivých indivíduí.

 

Lukratívna obec Rovinka, ktorá sa nachádza neďaleko hlavného mesta, čelila už pred pár týždňami masívnym vlámačkám. Zlodeji vykradli osem domov, spôsobili desaťtisícové škody, zničili majetky a brali všetko, čo nebolo pripevnené k zemi. S vybielenými domácnosťami skončilo naraz hneď niekoľko obyvateľov Rovinky. Zlodeji sa neštítili ukradnúť ani prívesný vozík, ktorý patril zamestnancom nedokončenej stavby. Veľká časť lupu sa našla hneď na druhý deň po veľkej krádeži. Zlodeji si “skryli” ukradnutý majetok do neďalekej bytovky priamo v obci.

NA MIESTE ČINU Hrôza v Rovinke. Svedok prehovoril o masívnom vykrádaní domov

Napriek tomu, že niekoľko zlodejov už skončilo v rukách polície, obyvatelia Rovinky neprestávajú byť ostražití. Obavy im naháňajú neznámi ľudia, ktorí sa v posledných dňoch potulujú po obci so zahalenou tvárou a kapucňou na hlave. Sledujú príbytky aj za bieleho dňa. ,,Normálne nazerali do bytového domu osobne s kapucňami na hlavách. O 1 poobede v nedeľu,” varovala Jana z Rovinky svojich susedov. K pani Jane sa pridali aj ďalší obyvatelia, ktorí podozrivých taktiež videli. ,,Nám predminulú noc pozerali asi 5 minút do auta aj susedovi. Sused nám to ukázal na kamere, dávajte pozor aj vy,” doplnila Romana.

Rovinka čelila zlodejom už pred pár týždňami. Zdroj: tip čitateľa

Nepodceňujú situáciu

Prezieraví obyvatelia Rovinky nenechávajú nič na náhodu a svoje podozrenia adresovali aj polícii. ,,Môžeme potvrdiť, že vo Vami uvedenom prípade eviduje vecne a miestne príslušné obvodné oddelenie Policajného zboru Miloslavov viacero oznámení. Každý jeden podnet bol zo strany polície preverený, avšak ani v jednom prípade nebolo začaté trestné konanie voči konkrétnej osobe,” prezradila pre Zoznam.sk hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Veronika Martiniaková s tým, že polícia ,,oceňuje všímavosť a aktívnu spoluprácu občanov, ktorí pomáhajú odhaliť páchateľov tejto trestnej činnosti”.

Pomôž si ako vieš

Zo situácie sú Rovinčania nešťastní a uvažujú aj nad zabezpečením svojich nehnuteľností profesionálnou bezpečnostnou službou. ,,V Malinove majú zaplatenú SBS, chodia od 2 do 5 rána a kontrolujú domy. Mohlo by sa také niečo aj u nás zariadiť, lebo toto už nie je normálne,” navrhla Romana z Rovinky. Strach občanov eviduje aj starosta Rovinky Milan Kubeš. ,,Na kriminálne udalosti obec reagovala žiadosťou o zvýšené policajné hliadkovanie v obci. Zabezpečenie súkromných nehnuteľností je len na samotných vlastníkoch nehnuteľností, obec nemá na danú činnosť ani kapacity ani prostriedky,” uzavrela pre Zoznam.sk Dana Féherová zo sekretariátu starostu obce.

Obyvatelia si majú nehnuteľnosti chrániť samy. Zdroj: zoznam.sk

Mohlo by vás zaujímať: