Regióny Bratislava Pezinok Top

Tanečníci sa zahrali na testovačov. Nevydržali a strhli zo seba skafandre

Zdroj: Peter Andel

PEZINOK – Tanečníci z Pezinka si struhli taneček priamo pred testovacím miestom v obci Viničné. Na chvíľu si vyskúšali byť v koži lekárov, no po chvíli to nevydržali. Strhli zo seba biele ,,skafandre‘‘. Na známosť tak dali, aby koronavírus okamžite zmizol.

 

Pezinskí tanečníci zapadli medzi testovačov dokonale. Obliekli si ochranné oblečenie a vrhli sa na to. Nie však na testovanie. Predviedli sa v tom, čo im naozaj ide. Zapli prehrávač a v rytme hudby ukázali, čo je v nich. Ľudí, ktorí čakali na testovanie, potešili tancom. Aj ich očarila tanečný výzva – ,,Jerusalema Dance Challenge‘‘. Práve chytľavou melódiou od juhoafrického hudobníka Master KG začali svoje vystúpenie. Tanečná výzva už nejaký ten čas beží a obletela celý svet. Inšpirovali sa ňou dokonca niektorí zdravotníci zo Slovenska.

Slobodný začiatok

S nápadom tancovať pred odberným miestom, prišiel člen jedného z pezinských testovacích tímov. Tanečníkov po dlhom čase potešilo si zatancovať. Okamžite sa stretli s pozitívnymi reakciami. ,,Mali sme možnosť stráviť deň s testovacím tímom a musím povedať, že boli zohraní, skvelí, aj si s nami zatancovali. Ľuďom sa to páčilo a tú radosť sa nám naozaj podarilo vyvolať,‘‘ uviedol tanečný pedagóg Peter Andel.

Ich vystúpenie nebolo len tak hocijaké. V ich krátkom predstavení znázornili, ako sa postupne zbavujú všetkých ochranných pomôcok. Najskôr odhodili ochranné rúška, rukavice, na rad prišiel samotný skafander. Ich zámerom bolo najmä pobaviť čakajúcich a povzbudiť odberný tím. ,,Dúfame, že sme tanečne prispeli do vstupnej brány nových a slobodných začiatkov,‘‘ dodal Andel.

Okrem toho sa tanečníci objavili aj v telocvični a zatancovali na skladbu svetoznámeho Michaela Jacksona.

Mohlo by vás zaujímať: